BİL YOUNG LEADERS

     BİL Koleji olarak öğrencilerimizin başarısını yalnız akademik kriterlerle değil, aynı zamanda dünya ile entegre bireyler olmaları ve dünya vatandaşlığı bilinci geliştirmeleri üzerinden tanımlıyoruz. BİL YOUNG LEADERS programıyla öğrencilerimizin girişimcilik fikriyle, iş dünyası ve endüstri ile lise çağında tanışmasını sağlayarak, akademik gelişimlerinin yanı sıra başarılı bir iş hayatının da temellerini genç yaştan itibaren atmaları hedeflenmektedir. İAÜ Teknoloji Transfer Ofisi ve Kuluçka Merkezi ve İstanbul Aydın Üniversitesi Akademisyenleri ile birlikte hazırlanan ders ve eğitim programları ile BİL Koleji öğrencileri geleceğin liderleri olarak yetişiyor. 

ÇİFT DİPLOMA

   BİL Koleji öğrencilerine Türkiye dışında tüm dünyada üniversitelere kabul, dil yeterlilik sınavı ve SAT muafiyetleri gibi avantajlar sağlayan Çift Diploma Programları sunuyor. Programlara katılan öğrencilerimiz Türk müfredatına paralel olarak, alacakları online fark dersleri ile Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada lise diploması alma fırsatı yakalıyorlar. 

INTERNATIONAL MEETS UP

      Öğrencilerimizin İngilizce’de iletişim becerilerini geliştirmek için “International Meet Up” projesi kapsamında, onları İstanbul Aydın Üniversitesi ile Kıbrıs İlim Üniversitesinin uluslararası öğrencileriyle düzenli bir şekilde buluşturuyoruz. Kültürel gezilerin, ev ve okul ziyaretlerinin de yer aldığı projede, öğrencilerin karşılıklı yaptıkları sunumlarla yabancı kültürleri tanımasını sağlayarak onlara kültürel etkileşimin dil öğrenme sürecindeki katkısını deneyimletiyoruz.

BİL'DE ULUSLARARASI SINAVLAR

     Öğrencilerimizin İngilizce ve Almanca Dilindeki Yeterliliklerini Uluslararası Sınavlarla Belgelendiriyoruz.
Cambridge English Assessment, Trinity College London Speaking, IELTS, TOEFL, FCE, Goethe Institut FIT in Deutsch, Gatehouse Awards gibi saygın uluslararası sınavlara katılmalarını önemsiyoruz. 

ENGLISH IN ACTION 

     Yabancı dil eğitiminin, yabancı dilde iletişim süreklilik kazandığı ölçüde kalıcı olacağına inanıyoruz. English in Action sistemimiz ile aktif iletişim becerilerine sahip; okuduğunu anlamada, duyduğunu anlamada, yazmada, sözlü iletişimde ve karşılıklı konuşmada öz güveni yüksek; etkili iletişimci öğrenciler yetiştiriyoruz.
İletişim Kulüplerimiz ile dünya sorunlarını İngilizce dilinde tartışan, yaratıcılıklarını dil yeterlilikleriyle bütünleştiren, hayal gücü ile kendini ifade etme becerilerini dil yeterlilikleriyle birleştiren, sözlü iletişim ve karşılıklı konuşmada yeterliliklerini geliştiren ve okuduğunu anlama becerisini sözlü anlatım becerisine dönüştüren öğrenciler yetiştiriyoruz..

BİL ÖĞRENCİLERİ TÜM DÜNYADA

     BİL Koleji, vizyonu geniş dünya vatandaşları yetiştirir. BİL Koleji öğrencileri, Erasmus+ kapsamında Avrupalı yaşıtları ile karşılıklı projeler geliştiriyor. Öğrencilerimiz ilgi alanları doğrultusunda fikirler üretip, öğretmenleri ile birlikte çalışarak fikirlerini projelendirmeyi, uluslararası gruplarla çalışmayı genç yaşta öğreniyorlar.

    BİL Kolejinde öğrenciler Model United Nations konferansları, eTwinning ve Erasmus+ projeleri, sosyal sorumluluk projeleri, yurt dışı yaz okulu programlarına katılarak dünya vatandaşlığı vizyonu ile yetişiyorlar.

ERASMUS+ & eTwinning PROJELERİMİZ

   Erasmus+ Okullar Arası Değişim Ortaklıkları Projeleri kapsamında projeleri kabul edilen ve çalışmaları devam eden okullarımız ve projeleri ile eTwinning projelerimiz: