BİL LEARN HİBRİT
EĞİTİM PLATFORMU

Türkiye’ de ilk defa istediğimiz alanda, zamanda ve mekanda öğrenme ihtiyaçlarımızı hiper kişiselleştirmiş öğrenme deneyimi ve yapay zeka tabanlı online eğitim platformu olan BİL LEARN ile destekliyoruz.

Öğrencilerimizin Akademik, Kültürel, Sanatsal, Fiziksel, Dil, Sosyal, Duygusal ve Kariyer gelişimini sağlayan, eğitim içeriklerinden canlı etüt desteğine, online seminerlerden sosyal etkinliklere ve sınavlara kadar eğitimin içinde olan her hizmeti bu platformdan sağlıyoruz.

Sadece öğrenciler değil öğretmen ve velilerin de yaşam boyu öğrenme dahilinde yararlanacağı hizmetleri de sağlıyoruz.

BİL’DE ÖĞRENME
HEYECANI

BİL'de öğrenme heyecanı süreklidir. Bu heyecanı sürdürecek “Yaşam Boyu Öğrenme” ortamlarını, geliştirdiğim z projeler ve verdiğimiz eğitimlerle tüm yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerimize sunuyoruz. Öğrenmenin sürekli olduğu ortamlarda yaratıcılık ve güncel bilgi birikimi sayesinde geleceğe hazırlanıyoruz.

Çünkü biliyoruz ki bugün her zaman geçmişte kalacak ve yeni şeyleri öğrenerek geleceğe daha güvenle ilerleyeceğiz. Liderlik, girişimcilik, doğru öğrenme teknikleri ve gelişen teknolojiye adaptasyon için kendi alanında uzman kişilerden yüz yüze/online eğitimler, seminerler, webinarlar, etkinlikler ve programlarla bu heyecanı sürdürüyoruz.

INTERNATIONAL
MEET UPS

Öğrencilerimizin İngilizce’de iletişim becerilerini geliştirmek için “International Meet Ups” projesi kapsamında, onları İstanbul Aydın Üniversitesi ile Kıbrıs İlim Üniversitesinin uluslararası öğrencileriyle düzenli bir şekilde buluşturuyoruz. Kültürel gezilerin, ev ve okul ziyaretlerinin de yer aldığı projede, öğrencilerin karşılıklı yaptıkları sunumlarla yabancı kültürleri tanımasını sağlayarak onlara kültürel etkileşimin dil öğrenme sürecindeki katkısını deneyimletiyoruz.

BİL TALKS

BİL Kolejinde öğrencilerimizin
kendini ifade etmekten 
gurur duymalarına fırsatlar yaratıyoruz!

Herkesin anlatacak bir hikayesi vardır. Bu hikayeleri kendi yöntemleriyle anlatacak, performans odaklı değil de süreç odaklı çalışma yapacak, geçmişinden getirdiği başarı kültürüyle yaşıtlarına yol haritası olacak öğrencilere tecrübelerini paylaşma olanağı sunan bir programdır. 

Her eğitim öğretim yılının ekim ayında başlayan olan BİL Talks, yıl sonunda ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış sektöründe öncü isimlerin yer alacağı final oturumuyla sona erer.

BAŞARINIZ KONUŞSUN!

 BİL Koleji ders müfredatıyla, kazanım hedefleriyle desteklenen BİL Talks programı öğrencimizin,
 Öz yönetim ve öğrenen becerileri yüksek,
 Etkili iletişimin kendini doğru ifade etmekten geçtiğini bilen,
 Düşünme becerilerini kazanan,
 Başarı yolculuğunun farkında olan,
 Başarı tecrübeleriyle topluma katkı sağlayabilen,
 Deneyim paylaşımıyla yol gösterici olan,
 Kalite üreticisi olan,
 Teknolojik etik kurallarını bilen ve uygulayan,
 Gayret etmenin hazzını yaşayan,
 Tecrübelerinin yaşam boyu etkisini tanımlayabilen bir birey olması için planlanmıştır.

BİL’DE
OKUR YAZARLIK

BİL'de anadil okuryazarlığı Türkçe okuryazarlık projeleri ile 8000 kelime ile konuşup 144 deyimle kendini ifade becerisi olan çocuklar yetiştiriyoruz.

Günde 15 dakika; öz disiplini, bakış açısını
geliştirir ve yön verir.
Ayda 450 dakika; kelime dağarcığını geliştirir.
Yılda 400 dakika; yeni nöron bağlantılarıyla 
hafızası ve hayal gücü gelişir.
4 yılda + 60 kitap; bilgi birikimini geliştirir.

BİL’de Matematik Okuryazarlığı ile BİL öğrencileri temel matematik becerilerini ve matematiksel kavramları gerçek yaşam ortamlarında kullanırlar. İleri düzey matematiksel düşünme sistematiği gelişmiş çocuklar olarak ilkokuldan mezun olur. Matematik yarışmaları, interaktif zeka oyunları, polisiye romanlar, sayısal bulmacalar, bilim kurgu filmleri, matematik günlüğü, matematik günü ile matematik okuryazarlığını edinmiş olur.

BİL’de Duygu Okuryazarlığı: Duygular, insanı insan yapan en temel unsurdur. Ancak duygularımızın farkına varabilmek doğuştan gelen bir özellikten çok geliştirilmesi gereken bir beceridir. Duygularımızı tanımlamak, karşımızdaki kişiyle doğru iletişim kurmak ancak duygu kavramını iyi anlamakla mümkün olur. Öğrencilerimizi duygularını tanıması, ikili ilişkilerinin kaliteli olması için etkinlikler ve atölyeler tasarlayıp, onların kişisel ve sosyal gelişimine destek oluyoruz.

BİL’de Teknoloji Okuryazarlığı: Teknoloji her geçen gün gelişiyor ve hayatımızdaki yeri daha da artıyor. Hayatımızın her alanında kullandığımız teknolojileri tanımak, doğru kullanmak ve verim almak için onu iyi tanımamız gerekiyor. BİL’de tüm öğrencilerimizin gelişen teknolojileri tam anlamıyla verimli, doğru ve aktif kullanmalarını sağlayacak bilgi birikimini “Teknoloji Okuryazarlığı” eğitim ve projeleriyle almalarını sağlıyoruz.

BİL’de Dijital Okuryazarlık: Gelişen teknolojiyle birlikte artık birçok iş ve işlemi teknoloji yardımı ile yapıyoruz. Uzaktan eğitiminde dahil olduğu günlük hayatımızda bilgiyi bulma, anlama, analiz etme, üretme ve paylaşma becerilerini “Dijital Okuryazarlık” ile sağlıyoruz.

BİL'DE
ÜNİVERSİTE

Lisede okurken üniversite sıralarında
ders deneyimi yaşayacak öğrenciler BİL’ de!

12. Sınıf öğrencilerimizin üniversite ortamını tanımaları, bölümleri kendi dersliklerinde deneyimleme tecrübesi edinmeleri, iletişim becerilerini geliştirmeleri ve seçecekleri meslekler hakkında ön bilgiye sahip olarak, sağlıklı tercihler yapmalarını sağlamak için geliştirilen bir programdır.

 Birden fazla üniversiteyi yerinde tanıma fırsatı
 Bölümleri kendi dersliklerinde deneyimleme tecrübesi
 Üniversitelerin bölümlerini akranlarından öğrenme şansı

TÜRKİYE’DE BİR İLK PODCAST KANALI

BİL’DE MASALLAR
Anaokullarımızda uygulanan değerler eğitimi kapsamında BİL Kolejlerine özel aile katılım föylerinde yer alan hikayeler, lise öğrencileri tarafından seslendiriliyor ve "Bil'de Masallar" podcast kanalımızda yayınlanıyor. Öğrencilerimiz yıl boyunca keyifle bu hikayeleri dinliyor. 

ENGLISH STORIES
Dinleme becerisinin dil öğreniminde öneminin farkında olarak açtığımız "English Stories" kanalında öğrencilerimizin seslendirdiği İngilizce masalları herkesin dinlemesini sağlıyoruz.

BAŞARI REHBERİM
RPD Koordinatörlüğü olarak “Başarı Rehberim” podcast kanalımızda Ulusal sınavlara hazırlık, nefes egzersizleri, kaygı çalışmaları, motivasyon konuşmaları, uzman söyleşileri yaparak, BİL Koleji ailemizin yaşam serüveninde, sadece akademik başarılarına değil, hayat başarısına, sosyal-duygusal ve bedensel iyi oluşuna rehber oluyoruz.

TÜRKİYE’Yİ TANIYALIM
BİL Koleji öğrencileri ve öğretmenlerinin Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerinin anlatıldığı, aynı zamanda yemeklerinin tanıtıldığı podcast kanalımız “Türkiye’yi Tanıyalım” yayında. Sizlerde Türkiye’yi daha yakından tanımak isterseniz, kanalımızı dinlemeye davet ediyoruz.

TEKNOLOJİ GÜNLÜKLERİ
Gelişen ve Değişen Teknolojiyi, belki hiçbir yerde bulamayacağınız icatların hikayelerini, ilk deneyimleri ve sonuçlarını öğrencilerimizin sesinden dinleyerek öğreniyoruz. 

HEGEL
BULUŞMALARI

Münazara Kültürünü Yeniden Tasarlıyoruz!

 Öğrencilerimize;
 Eleştirel görüş geliştirme,
 Yorumlama yeteneği,
 Kendini ifade yeteneği,
 Kendi doğrularını savunma,

BİL’ de Münazara Kültürü,
Öğrencilerimizin konuşma becerilerini geliştirme, düşünceler arasında bağ kurabilme, düşüncelerini kusursuz bir şekilde ifade etme ve yorum becerilerini arttırma programıdır.