ÜNİVERSİTE

BİL KOLEJİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Öğrencilerimiz bir yandan yükseköğretime hazırlanırken bir yandan da zihinsel ve fiziksel açıdan gelişimlerini sağlamayı hedefler. Öğrencilerimizin üniversitede istediği bölümleri kazanması yanında; yetenekli, öz güveni gelişmiş bir insan olması da çok önemlidir. Okulumuz, tüm müfredat alanlarında öğrencinin öğrenmesi ve değerlendirmesi için hem öğretmenlere hem öğrencilere doğru kaynak ve teknolojilere ulaşmada geniş ve adil olanaklar sağlamaktadır.

BİL'de R.A.D.A.R.

Rehberlik uygulama ve envanterleri; bil kolejine gelen bir öğrenci, rehber öğretmen tarafından mülakata alınır ve ilgili envanterler uygulanır.

Akademik sınav uygulamaları; bil kolejine kayıt için başvuran her öğrenci, bil kabul ve bursluluk sınavına girer. Dil becerileri ölçeği; öğrencilerin, dil seviyelerini ölçmek için sınav uygulanabilir.

Aile katılımı ve iş birliği; bil kolejine gelen her öğrenciye aile ile birlikte rehber öğretmen görüşmesi yapılır. Raporlama ve ileri analiz teknikleri; yapılan görüşme ve sınav sonuçlarına göre Kayıt-Kabul Komisyonu sonuçları değerlendirir, komisyon kararıyla kontenjan oranında okula kayıt yapılır.

BİL'de STEM

  • S (SCİENCE-BİLİM)
  • T (TECHNOLOGY-TEKNOLOJİ)
  • E (ENGİNEERİNG-MÜHENDİSLİK)
  • M (MATHS-MATEMATİK)

Öğretmen eğitimleri, öğrenci eğitimleri, malzeme ve eğitim materyalleri geliştirme, 21.yy becerileri kazandırma süreçleri, seminer ve konferanslarla farkındalık çalışmaları, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası bilim proje yarışmalarına katılması teşvik edilir.

BİL'de YAZILIM ÖĞREN GELECEĞİ KODLA

Eğitim metodumuz, gerçek hayatta kullanılan yazılımların öğrencilerimizin öğrenebileceği şekilde aktarılmasıdır. Öğrencilerimiz bu modelde teorik derslerin yanında birebir uygulamalı eğitim alırlar.

BİL'de KÜLTÜR, SANAT, SPOR BİR BAŞKADIR

Şarkı, dans, tiyatro yarışmaları, sanatsal atölyeler, sanatçılarla ve sporcularla buluşmalar, spor turnuvaları, spor amaçlı geziler