İLKOKUL SİSTEMİ

İlkokullarımızda uygulanan yenilikçi eğitim programı ile sevgi, saygı, hakkaniyet, bilim, hoşgörü ilkeleri ışığında öğrencilerimizi demokratik ve çağdaş bir eğitim ortamı sunularak onların özgüveni yüksek araştırmacı, yaratıcı, sosyal bireyler olarak yetiştirilmeleri amaçlanmaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz yapılandırmacı yaklaşım felsefesine uygun olarak bireysel öğrenme ve ekip çalışması becerilerini kazanmakta, kendilerine sağlanan aktivite olanaklarıyla da ilgi duydukları spor ve kültür sanat etkinlikleri ile yeteneklerini geliştirmeye teşvik edilmektedir.

İlkokulda yabancı dil eğitimi Türk ve yabancı öğretmenler tarafından verilmekte olup öğrencilerimizin anadili gibi konuşması hedeflenmektedir.

Birinci sınıftan dördüncü sınıfın sonuna kadar temel derslerin yanında drama, satranç, yazılım robotik, STEM eğitimi, spor ve sanat eğitimi dersleri verilmektedir. Sınıf öğretmenlerini rehberliğinde gerçekleştirilen “Değerler Eğitimi, Portfolyo çalışmaları” ile ilkokul öğrencilerimizin akademik ve sosyal alanda gelişmesi; OKU BİL projesi ile okuma sevgisini kazanmaları ve okumayı hayatlarının bir parçası haline getirilmesi sağlanmalıdır.